http://www.mgrehab.ulotka.org/
sono

Sonoterapia,trapia ultradżwiękowa

Ultradżwiękami określa się drgania mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granice słyszalności dla ucha ludzkiego.W fizykoterapii to częstotliwości od 0,8 do 3,5 MHz.Efekt terapeutyczny powstaje dzięki pochłanianiu energii przez tkanki w trakcie nadżwiękawiania.

Wpływ biologiczny:wzrost syntezy kolagenu i elastyny,przyspieszenie syntezy DNA,rozszerzenie naczyń krwionośnych,wewnątrzkomórkowy wzrost syntezy wapnia,zmiany w szybkości przewodzenia włókien nerwowych.

Oddziaływanie mechaniczne:fala wnika w tkankę i wychyla cząsteczki.Stąd nazwa "wewnętrzny masaż tkankowy"'.

Oddziaływanie termiczne:absorpcja w tkankach powoduje wydzielanie ciepła.Mięśnie przenoszą falę mechaniczną ,a kości ją absorbują.

Działanie chemiczne:ultradżwięki pobudzają reakcje chemiczne.

Wskazania do stosowania ultradzwięków:

-zespoły bólowe

--przy chorobach zwyrodnieniowych stawów,

--kręgosłupa,

-blizny,bliznowce,

-nerwobóle,

-ostroga piętowa,

-przewlekłe zapalenie stawów,mięśni,nerwów,

-przykurcze,

-rwa kulszowa,

-stany po urazach mięśni i torebek stawowych.

Ultradzwięki mają następujące oddziaływanie na organizm:przeciwbólowe,zwiększające ukrwienie tkanek,zmniejszające napięcie mięśni,zwiększające rozciągliwość tkanki łącznej,przyspieszające gojenie ran.

Terapię ultradżwiękami w połączeniu z substancjami czynnymi przeciwbólowymi,przeciwzapalnymi lub uelastyczniającymi skórę nazywamy fonoforezą.

Aparat do sonoterapii Soleo Sono posiada opatentowany Sono Swing.Dzięki zastosowaniu tej innowacyjnej techniki Zimmer umożliwił regulację głębokości wnikania fali ultradżwiękowej w zależności od pożądanego efektu terapeutycznego.Można decydować czy koncentrujemy terapię na działaniu przeciwbólowym,przekrwiennym czy przyspieszającym gojenie.Zwiększamy skutek i precyzję leczenia.

 

Presoterapia,pneumatyczny masaż uciskowy

Presoterapia czyli drenaż limfatyczny działa bezpośrednio na układ limfatyczny i krwionośny.Jest  bardzo skuteczną metodą likwidacji obrzęków , zmniejszania zastojów limfatycznych oraz wysięków/mastektomia/.Ucisk struktur naczyniowych i limfatycznych pobudza do zasilania organizmu w tlen i substancje odżywcze,przyspiesza eliminację płynów i zalegającyh odpadów metabolicznych-tokksyn,wzmacnia odporność,poprawia krążenie,Drenaż przyspiesza  absorpcję siniaków i krwiaków.

Presoterapia jest jedną z ważniejszych metod i niezwykle skuteczną formą oddziaływania w terapii antycellulitowej.Także wspomaga odchudzanie.Ten rodzaj masażu uciskowego zwiększa lipolizę na różnych poziomach tkanki łącznej,zmniejsza retencję wody,pobudza syntezę kolagenu.Co ważne jest bezpieczny i nieinwazyjny.Jego efekt antycellulitowy wzrasta podczas kojarzenia z innymi zabiegami/np krio/.

Inne zalety to usunięcie zmęczenia,poprawa samopoczucia pacjenta i efekt "lekkości" ciała.

Presoterapia polega na oddziaływaniu /za pomocą specjanych mankietów z komorami/,w odpowiednich sekwencjach,na skórę i podskórną tkankę łączną,poprzez stosowanie masażu mechanicznego z równoczesnym wykorzystaniem ciśnienia. 

 


preso